Sebastian Stakset – 4 mars

Inlagt den 17 februari, 2018

Första helgen i mars får vi besök i Piteå av en som fått erfara kraften i evangeliet och som är ett starkt vittnesbörd för hela Sverige, nämligen Sebastian Stakset. Få har väl undgått Guds förvandling i Sebastians liv och denna helg besöker han Piteå för att berätta om hur Herren har rest honom upp från mörker till ljus! Med förväntan ska vi få lyssna till hur Jesus vill möta och förvandla även dig och mig.
Program:
Fredag 2 mars kl.19.00 i Norrmalmiafoajén En helkväll för ungdomar där Sebastian Stakset delar med sig om sitt liv, sin tro och sin musik! Vi får även lyssna till Övningskör till himlen. Caféet är öppet hela kvällen!
Lördag 3 mars kl.19.00 Storstrand Gudstjänst med Sebastian Stakset och lovsångsteam under ledning av Tobias Lindström. Efter gudstjänsten är caféet öppet!
Söndag 4 mars kl 11:00 Kustkyrkan Gudstjänst med Sebastian Stakset m.fl.
Vilken helg, varmt välkommen!